Náš príbeh začal …… „skoro jednoducho“

Dorábanie si vlastnej úrody bolo v našej rodine od nepamäti. Obaja rodičia s poľnohospodárskym vzdelaním ma viedli k tomu, že ak chceš vedieť čo máš na tanieri tak si to dopestuj alebo dochovaj.  Takmer všetko čo som sa ako malý chlapec naučil u rodičov na družstve a vo vinohrade som ocenil keď sme sa rozhodli odkúpiť našu terajšiu firmu a rozšíriť ponuku olejov ako aj služieb pre pestovateľov, ktorí chceli svoj olej z vlastnej dopestovanej produkcie.

Výroba našich olejov prebieha výlučne jediným lisovaním za studena, kde dohliadame na šetrný priebeh lisovania s dôrazom na kvalitu. Naše oleje nefiltrujeme, ani inak chemicky neupravujeme, preto každý malý detail vo výrobe má svoje miesto a vplyv na výsledok. Dlhodobá spolupráca so slovenskými pestovateľmi nám dala základ pre zaradenie sa  do skupiny VNS (Vyrobené Na Slovensku) pretože vieme, vždy celú cestu semena od zasiatia až do nášho lisu.

Aj keď lisujeme výlučne jednodruhové oleje, ich parametre sa môžu meniť v závislosti od miesta pestovania suroviny, spôsobu ochrany a spracovania, preto nie je možné vytvoriť uniformitu pri každej šarži jednotlivých olejov. Pri niektorých plodinách (napr. konope) má aj odroda výrazný vplyv na vôňu, chuť či farbu nášho oleja, preto tento fakt uvádzame pre klienta aj na etikete.

 • Vznik firmy

  Založenie spoločnosti - prebehlo ako založenie jednoosobovej spoločnosti- Hlavnou motiváciou bola príležitosť výroby niečoho nového na slovenskom trhu a to za studena lisovaných olejov.

 • Prvý olej

  Prvý olej - Makový olej. Tradičná plodina na Slovensku spracovaná trochu inak. Blahodárne účinky makového oleja boli jasnou voľbou pre prvý výrobok spoločnosti.

 • Nové oleje

  Pestrecový olej pre svoj obsah silimarínu pre regeneráciu pečene bol ďalší krok pri výstavbe kompletnej ponuky výrobkov spoločnosti. Nechceli sme však ostať len pri tom a tak prebehli aj testy lisovania iných druhov olejnín (slnečnica, chia, konope)

 • Zmena majiteľa

  Aktivít bolo veľa a preto sa zakladateľ spoločnosti rozhodol, že svoj podiel predá. Zmenou vlastníka vznikol aj priestor na prebudovanie poslania a cieľov. Novým cieľom sa stanovilo vybudovať dlhodobo udržateľnú a prehľadnú reťaz "z poľa do kuchyne" formou lokálnych prepojení pestovateľov, výrobcu a konečných zákazníkov

 • Nové oleje zo slovenských polí

  Nadviazanie spojení so slovenskými pestovateľmi a uvedenie na trh oleja z bieleho maku ako aj repkového a slnečnicového oleja.

 • Označenie VNS

  Získali sme právo označovať naše výrobky s logom "Vyrobené na Slovensku"